Karlovačka županija svečano je uručila 53 ugovora: Gotovo milijun kuna udrugama koje pomažu najpotrebitije

Udruge svojim radom nadopunjuju institucionalnu pomoć

Danas je u karlovačkoj Gradskoj knjižnici Ivana Gorana Kovačića  podijeljeno 53 ugovora udrugama u vrijednosti od 450 tisuća kuna.

Radi se o udrugama koje su proistekle iz Domovinskog rata, udruge koje u svojoj djelatnosti imaju prevenciju bolesti, ali i promociju zdravlja.

Nadalje, tu su udruge koje se brinu o osobama s invaliditetom i osobama koje imaju posebne potrebe, kao i o onima s teškoćama.

Uz navedene, Karlovačka županija pomogla je i 10 udruga institucionalne pomoći za koje je osigurala još 455 tisuća kuna.

– Gotovo milijun kuna za udruge koje djeluju lokalno, širom Karlovačke županije, kako bi korisnici kojima je pomoć najpotrebnija nju i dobili, kazala je dožupanica Vesna Hajsan Dolinar.

Dodaje kako institucionalna podrška, od zdravstvenih ustanova i socijalne pomoći nije 24 sata na raspolaganju, tako da navedene udruge svojim djelovanjem i aktivnostima dopunjavaju institucionalnu pomoć djelovanjem na terenu.

L. Grčić

Slike i tekst preuzet sa radio-mreznica.com