San i psihičko zdravlje

 

 

 

 

 

 

 

 

Nije potrebno naglašavati korisnost i važnost sna za svakodnevno funkcioniranje – san je jedan od ključnih elemenata za psihičko i fizičko zdravlje. Od odraslih do mladih u našem društvo, većina ljudi spava prekratko ili nekvalitetno. Nažalost, ne postoji jednostavan i brzi odgovor na pitanje “Kako bolje spavati” jer kvaliteta sna ovisi o brojnim faktorima: o dnevnoj rutini, fizičkom zdravlju, psihičkom raspoloženju kroz dan, lijekovima koje uzimamo itd.

Na predavanjima unutar projekta “Socijalizacija hrvatskih branitelja i njihov povratak u društvo” obrađujemo teme vezane za kvalitetnije spavanje, premda ne možemo dati direktan odgovor i rješenje, možemo naučiti što ne (!) raditi kako bismo si omogučili kvalitetniji san. Obratite nam se na broj telefona 047/613-095, osobnim dolaskom u ZU Hvidra KŽ ili na email hvidrakarlovac@gmail.com, ako biste htjeli saznati više i sudjelovati u Europskom projektu.