Održano predavanje “U zdravom tijelu zdrav duh”

 Dana 28. kolovoza 2019. održano je prvo predavanje od planiranih 22 u sklopu Europskog projekta “Socijalizacija hrvatskih branitelja i njihov povratak u društvo” koji provodi ZU HVIDR-a Karlovačke županije u čijim je prostorijama predavanje i održano.

Namjena predavanja bila je pojasniti odnos duše i tijela te zašto i kako fizičko zdravlje može utjecati na naše psihičko stanje. Temeljem te poznate latinske poslovice djeluje kako u svakom zdravom tijelu boravi i zdrava duša što i nije potpuno točno, odnos je više dvosmjeran nego jednosmjeran, no ipak vođenje računa o svojemu fizičkom zdravlju u većini slučajeva poboljšava i psihičko zdravlje. Navike spavanja, prehrane i fizičke aktivnosti imaju značajan, ali ipak posredan utjecaj na naše psihičko zdravlje.

Ukoliko biste željeli sudjelovati na budućim predavanjima ili se više  informirati o ovoj temi, molimo Vas da nam se javite osobno na adresu Domobranska 21, Karlovac, na br. telefona 047/613-095 ili na mail hvidrakarlovac@gmail.com.